• Smolenický Zázrak

  Vodopád, výhľad, hostina na zámku.

 • Modranská Harmónia

  V zdravom tele, zdravý duch

 • Spoznaj krásu Karpát

  Máme pre vás pripravený deň plný poznania, krásnych výhľadov, nádhernej karpatskej prírody, mierneho adrenalínu, ale hlavne nezabudnuteľných zážitkov.

 • Zima v Karpatoch

  Jedinečný program bez toho, aby ste museli sedieť štyri hodiny v aute a trepať sa do Tatier a užili si zimu na maximum.

 • Prežitie

  Môžte okúsiť, aké je to postarať sa sám o seba, resp. fungovať ako skupina v prírodnom prostredí.

 • Firemný triathlon

  Milujete beh, radi bicyklujete a ešte radšej plávate. Tak tu máme niečo pre vás.

 • Karpatská história

  Zoberieme vás na cestu časom, pričom budete spoznávať históriu Karpát.

 • Gurmánsky zážitok

  Ponúkame vám naozaj gurmánsky zážitok v lone prírody, pričom vy sa nemusíte o nič starať.

 • Ty a Karpaty

  Spraviť niečo prospešné, jednoducho byť užitočný pre túto spoločnosť len TAK, len PRETO, lebo TO CHCEM.

Ako vznikli Karpaty

Kedysi dávno v týchto končinách neboli žiadne hory, len nekonečná rovinatá pláň s úrodnými poliami. Vlastnil ju obor Sylun, pre ktorého pracovalo mnoho ľudí. Medzi roľníkmi, ktorí od svitu do mrku dreli na nekončených poliach pracoval pre obra aj mládenec Carp Dniprovsky. Už dlhší čas rozmýšľal, že pôjde pozrieť domov svoju milú. “Nikam nepôjdeš! Si mojím nevoľníkom a ja ťa nepustím! Len ak by sme spolu bojovali a ty by si náhodou vyhral!” – zvolal obor. Carp mu odpovedal: „Nedbám.“

Keď sa ráno zobudil, nevedel, čo si má o tom myslieť. Napriek tomu sa sebavedome postavil proti obrovi, zobral obrovský kusisko ílovitej hliny a z celej sily ho šmaril do obrovej hrude. A čuduj sa svete! Prekvapený obor len zaklipkal očami a aký bol dlhý, taký sa aj vystrel na zem pred Carpa.

Mládenec nelenil a s ostatnými roľníkmi ho vsotili do jaskyne, ktorá sa náhle pred nimi zatvorila.

Sylun sa nedokázal zmieriť s porážkou, ktorú navyše utrpel od obyčajného človeka a snažil sa všemožne dostať z jaskyne von. Nadúval sa, triasol, kopal, ale podzemné väzenie bolo mocné aj na neho.

Pri tom trasení a kopaní sa rovinatá zem vlnila, až sa premenila na kopce, ktoré sú tam dodnes a ľudia ich pomenovali po statočnom mládencovi – KARPATY.

Sylun zostal pod zemou a niekedy ešte zúri. Prešli roky, zostarol, stratil silu, a tak už nevytvára nové kopce. Z rôznych podzemných otvorov jaskýň však občas počuť jeho dunivý hlas. Hlas zlostného, starého a uväzneného obra, ktorý vytvoril toto pohorie.

Zdroj: Karpatské Povesti, Peter Urban